04.09 2020 Kultura

Narodowe Czytanie "Balladyny"

Narodowe Czytanie "Balladyny" Powiat Pilski i BWAiUP w Pile zapraszają mieszkańców na NARODOWE CZYTANIE BALLADYNY Juliusza Słowackiego.

Wydarzenie odbędzie się 4 września (piątek) w Galerii BWAiUP o godz. 19.00. Po raz pierwszy relację na żywo z tego wydarzenia będzie można oglądać na żywo na profilu Powiatu Pilskiego: FB / Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile. Zapraszamy do wspólnego oglądania.

Do Galerii BWAiUP można przyjść z własnym wydaniem Balladyny i otrzymać pieczątkę z Kancelarii Prezydenta RP, który patronuje akcji organizowanej od 2012 r.
W galerii obowiązywać będą zasady sanitarnego bezpieczeństwa.

W rolę tytułowej Balladyny wcieli się Kinga Mikołajewska, nauczycielka z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile; w jej siostrę Alinę: Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile; Kirkorem będzie natomiast Cezary Andrzej Krajewski, aktor znany z wielu filmów i seriali (m.in. z roli w „Pianiście” R. Polańskiego).

W pozostałych rolach zobaczymy też m.in.: poseł Martę Kubiak, wicestarostę Arkadiusza Kubicha, radnych Rady Powiatu w Pile i uczniów pilskich szkół.
Dla wszystkich będzie to nie lada wyzwanie: „Balladyna” jest bowiem sztuką sceniczną, tekst rozpisany został na role, wymaga więc od wszystkich czytających ścisłej współpracy.

Organizator: Powiat Pilski, BWAiUP

Data wydarzenia: 04.09.2020 19:00 - 04.09.2020 20:00