18.11 2024 Kultura

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka - I etap

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka - I etap Zespół „Mazowsze” będzie szukał w Pile wokalnych talentów. Zapraszamy

Powiat Pilski został partnerem regionalnym Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez PZLPiT „Mazowsze”. Dzięki temu, już 18 listopada, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w przesłuchaniach konkursowych, które odbędą się w dawnym kinie Iskra.

Piła jest jednym z ponad 40 miast w Polsce i na świecie, w którym odbędą się przesłuchania konkursowe. Zadaniem uczestników będzie solowe wykonanie dwóch utworów z bogatego repertuaru zespołu „Mazowsze”.

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy kochają polskie piosenki ludowe i kochają śpiewać, do udziału w tym konkursie. Warto dodać, iż w jury przesłuchań regionalnych w Pile, zasiądą wybitni pedagodzy z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, soliści oper w kraju i zagranicą, dr hab. Kamila Kułakowska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz dr Damian Wilma z Akademii Muzycznej w Poznaniu – informuje starosta pilski Rafał Zdzierela.

Dodatkowo, w dniu konkursu 18 listopada, odbędą się w Pile także konsultacje wokalne dla wszystkich, którzy chcieliby pracować w Chórze zespołu „Mazowsze”.

- Jesteśmy dumni z tego, że zespół „Mazowsze”, wybrał Powiat Pilski na partnera swojego konkursu, i że właśnie w naszym regionie będzie poszukiwał przyszłych gwiazd i przyszłych solistów. Zapraszamy do udziału w tym konkursie nie tylko mieszkańców powiatu pilskiego, ale również powiatów i województw ościennych – dodaje Agnieszka Matusiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pile.

Na przesłuchania konkursowe w Pile należy zgłaszać się poprzez aktywny już formularz na stronie www.mazowsze.waw.pl. Oprócz formularza zgłoszeniowego, znajduje się tam również baza utworów konkursowych. Piosenki z repertuaru „Mazowsza” będzie można wykonać z akompaniamentem (do dyspozycji będzie instrument), z podkładem muzycznym lub a cappella.

Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat i od 26 roku życia wzwyż. Po etapie regionalnym, odbędzie się etap makroregionalny, podczas którego zostaną wyłonieni finaliści, którzy uczestniczyć będą w gali finałowej konkursu, która odbędzie się w siedzibie zespołu w Otrębusach – Karolinie.

Dla uczestników przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe, a podczas gali finałowej, laureaci wystąpią na scenie z zespołem „Mazowszem”. W każdej z kategorii wiekowej zostaną przyznane: I nagroda – 10 000 zł, II nagroda – 7 000 zł, III nagroda – 5 000 zł. Nie zabraknie też nagród dodatkowych

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka odbywa się pod honorowym patronatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Spraw Zagranicznych i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

WIĘCEJ O KONKURSIE I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY TUTAJ

Organizator: PZLPiT "Mazowsze", Powiat Pilski