22.06 2024 , Koncert

Powitanie lata na Ludowo i Łowicko-Krajeńskie spotkania z kulturą ludową

Powitanie lata na Ludowo i Łowicko-Krajeńskie spotkania z kulturą ludową Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Leżenica-Kolonia oraz sołtys Grzegorz Rosiński, zapraszają 22 czerwca (sobota) o godz. 15:00, na festyn integracyjno-rekreacyjny pn. Powitanie Lata na Ludowo i Łowicko-Krajeńskie Spotkania z Kulturą Ludową.
Podczas festynu wystąpi Zespół Ludowy Sołectwa Leżenica-Kolonia oraz Zespół Śpiewaczy „Błękit Krajny” z Łobżenicy.

W programie również:
- loteria fantowa (do wygrania m.in. 2 loty samolotem, losowanie nagród o 18:00)
- konkursy dla dorosłych i dzieci
- warsztaty rękodzielnicze i pokazy dawnego rzemiosła
- straż pożarna dawniej i dziś
- wiejska zagroda
- stoiska gastronomiczne i handlowe
- zabawa ludowa z zespołem MIKESH (od 19:00)

UWAGA, organizatorzy zachęcają uczestników, aby w swoich strojach wykorzystali elementy ludowe.

Wydarzenie wspierają: Powiat Pilski, Gmina Szydłowo, Salony meblowe WPHW, Aeroklub Ziemi Pilskiej, Asta-Net, BHP PAGO, Profesor Zabawka, Przystanek Krępsko, Stowarzyszenie Miłośników Sikawki Konnej w Łobżenicy, OSP Róża Wielka, Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno, Radny Gminy Szydłowo Krzysztof Urbanowicz, Anna Piwowarska – Sklep w Leżenicy.

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Leżenica-Kolonia

Data wydarzenia: 22.06.2024 08:00 - 22.06.2024 23:00