Celem konferencji jest zwiększenie wiedzy jej uczestników na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, nowych rodzajów terapii oraz prezentacja najnowszych odkryć w tym obszarze.
Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli, pedagogów, rodziców i wszystkich zainteresowanych edukacją specjalną i będzie miało charakter regionalny. Widzimy głęboki sens
w budowaniu świadomości i wiedzy społeczności lokalnej w tym temacie, dlatego chcemy aby konferencja stała się w przyszłości wydarzeniem cyklicznym. Pomysł zrodził się z potrzeby promowania tematu specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych osób natrafiających na bariery rozwojowe.
Program konferencji:
Adrian Borowik,
Zabawa Inspirująca Rozwój.
Karolina Nowak, S
eksualność osób z niepełnosprawnością umysłową oraz spektrum autyzmu kontekst etyczny i prawny
Jędrzej Opozda i Klaudia Pokładowska ,
Pomorska Farma Życia- rozwiązanie na sytuacje
dorosłych osób z autyzmem
Adresaci:
Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół
Psycholodzy, pedagodzy, terapeuci
Pracownicy administracji publicznej w zakresie oświaty
Rodzice
Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Osoby zainteresowane tematyka zaburzeń ze spektrum autyzmu
Informacje o prelegentach:
Karolina Nowak
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego, psychopedagog, resocjalizator, certyfikowany seksuolog, biegły sądowy w zakresie zachowań agresywnych i przemocy dzieci, młodzieży, dorosłych, kurator, terapeuta poznawczo-behawioralny, oligofrenopedagog. Certyfikowany Trener Treningu Zastępowania Agresji. Certyfikowany doradca w problemach partnerskich. Doświadczenie zawodowe pogłębiała odbywając praktyki i staże specjalistyczne/terapeutyczne min w: Klinice Psychiatrii Im. Dr Jurasza w Bydgoszczy (oddział leczenia uzależnień od alkoholu, oddział rehabilitacji psychiatrycznej dzieci i młodzieży), Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Komisariatach Policji, Placówkach Oświatowych. Prowadzi warsztaty, szkolenia, seminaria, konwersatoria w Placówkach Doskonalenia Nauczycieli, Uczelniach Wyższych m.in. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Wyższej Szkole Gospodarki, Towarzystwie Wiedzy Powszechnej. Współpracuje z terapeutami z Niemiec i Holandii. Prowadzi badania nad zachowaniami o charakterze seksualnym dzieci i młodzieży. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych psychologicznych, pedagogicznych oraz seksuologicznych konferencjach naukowych, szkoleniach oraz warsztatach doskonalących proces terapeutyczny.
Autorka publikacji z zakresu pedagogiki i seksuologii. W 2010 roku za swoją działalność profilaktyczną otrzymała Tytuł Profilaktyka Roku. Na co dzień praktykuje jako specjalista w zaprzyjaźnionych instytucjach na terenie Bydgoszczy i okolicach. Obecnie pogłębia specjalizację w zakresie seksuologii osób z niepełnosprawnością oraz doktoryzuje się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2013 roku prowadzi Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny w zakresie seksuologii dzieci i młodzieży a od 2015 roku jest Kierownikiem Pracowni Edukacji, Terapii i Seksuologii Społecznej w Bydgoszczy.
Adrian Borowik
jest pedagogiem, trenerem, terapeutą, który od lat popularyzuje zarówno wśród rodziców, jak i terapeutów osób z autyzmem, podejście do terapii wypływające z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Przeszedł szereg kursów organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczył się o Programie Son-Rise®, co w dużej mierze wyznaczyło główny kurs jego podejścia do osób z autyzmem i do ich terapii. Od paru lat prowadzi warsztaty przybliżające tematykę terapii autyzmu pełnej radości, frajdy i dobrej zabawy, pod szyldem Przylądka Dobrej Nadziei (http://przyladekdobrejnadziei.pl). Współfundator oraz Członek Zarządu Fundacji Być Bliżej Siebie (http://bycblizejsiebie.pl), której głównym celem jest przybliżanie wiadomości o Programie Son-Rise w naszym kraju.
Jędrzej Opozda
Absolwent pedagogiki specjalnej o specjalności logopedyczno glottodydaktycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Swoją pracę dyplomową poświęcił jakości wymowy osób z zespołem Downa. W krakowskim Lart Studio zdobył uprawnienia instruktora teatralnego. Obecnie student V roku logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracę zawodową rozpoczynał w Zespole Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie. Obecnie jest zatrudniony przez fundację "Pomóż mi żyć" na stanowisku terapeuty na Pomorskiej Farmie Życia w Dzierżążnie.
Klaudia Pokładowska
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła ścieżkę specjalizacyjną z zakresu psychologii klinicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy na Farmie Życia w Więckowicach koło Krakowa oraz w Krajowym Towarzystwie Autyzmu. Obecnie koordynuje prace w Pomorskiej Farmie Życia dla dorosłych osób z autyzmem w Dzierżążnie.
Organizator: Pracownia Edukacji i Coachingu
Data wydarzenia:
08.09.2017 12:00
-
08.09.2017 16:00
Szczegóły
wydarzenia