17.04 2015

Piszesz wiersze? Zapraszamy na konkurs!

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do osób powyżej 16. roku życia, które mieszkają w regionie nadnoteckim. Uczestnik może zgłosić do Turnieju tylko jeden, niepublikowany do tej pory utwór poetycki. Oznaczony godłem (znakiem autora) wiersz w trzech egzemplarzach, wraz z dołączoną kopertą, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres, wiek, telefon lub e-mail) i oznaczoną tym samym godłem należy przesłać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Buczka 14, 64-920 Piła) do 8 maja 2015 roku.
Spośród nadesłanych wierszy, powołani przez organizatora jurorzy wytypują pięć utworów. Uroczyste rozstrzygnięcie turnieju nastąpi 21 maja, podczas biesiady literackiej, odbywającej się w ramach XVI Nadnoteckich Dni Literatury.
Autor najlepszego wiersza, wyłonionego przez pisarzy Nadnotecia, otrzyma 1000 zł, natomiast twórca wiersza wybranego przez publiczność zostanie uhonorowany zestawem książek. Organizator zastrzega sobie prawo opublikowania utworów bez honorariów, a także możliwość udostępnienia ich mediom bez zgody autorów.
Kontakt z organizatorem konkursu: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, www.biblioteka.pila.pl, tel. 67 351 79 03, e-mail: pimbp@biblioteka.pila.pl.

Miejsce wydarzenia: