02.04 2015

Świetni pracownicy czekają!

Każda firma z powiatu pilskiego może całkowicie za darmo zarejestrować się w systemie i bardzo precyzyjnie określić, jakich praktykantów, stażystów lub pracowników szuka. W odpowiedzi otrzyma informację o kandydatach z odpowiednimi umiejętnościami w formie listy osób uszeregowanych według procentowego wskaźnika dopasowania kompetencji. To duża oszczędność czasu, bo na rozmowę kwalifikacyjną pracodawca będzie mógł zaprosić kandydatów w najwyższym stopniu spełniające jego oczekiwania.

Do dyspozycji pracodawcy mają niemal 19 tys. opisanych profili kompetencyjnych uczniów i uczennic wielkopolskich szkół zawodowych ponadgimnazjalnych. W powiecie pilskim zarejestrowanych jest już 1319 osób.

W systemie Zawodowcy jest też moduł, w którym firmy szkoleniowe oraz zainteresowani pracodawcy mogą publikować oferty szkoleń skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nie tylko. Aktualne informacje o projekcie, formularz rejestracyjny oraz wersję demo projektu znaleźć można na stronie www.zawodowcy.org.

Projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy, realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2). Liderem w projekcie jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a partnerem Politechnika Poznańska. Projekt powstaje we współpracy z partnerami i instytucjami współpracującymi, m.in. wielkopolskimi starostwami powiatowymi, powiatowymi urzędami pracy, organizacjami pracodawców z Wielkopolski oraz wieloma instytucjami związanymi z kształceniem zawodowym i rynkiem pracy.

Przypomnijmy, że w to wyjątkowe przedsięwzięcie szczególnie mocno zaangażowały się dwie szkoły prowadzone przez Powiat Pilski: Zespól Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile. Przedsięwzięcie ze strony naszego Starostwa z powodzeniem pilotuje Wydział Oświaty.

Miejsce wydarzenia: