07.05 2021
Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

"Słowo stało się Ciałem" - II Międzynarodowy Przegląd Współczesnego Malarstwa o Motywach Religijnych Wystawa odbywa się w ramach II Międzynarodowego Przeglądu Współczesnego Malarstwa o Motywach Religijnych i nosi tytuł "Słowo stało się Ciałem".

Kurator wystawy, Mateusz Sora: - Mamy nadzieję że ta wystawa wpuści trochę światła i optymizmu w obecne mroczne czasy. - Zawsze przed warsztatami wybieramy taką pracę, która pojawi się na plakacie i na okładce katalogu – w tym roku jest to praca Ulyany Tomkevych z Ukrainy, komisarza warsztatów. Mam wrażenie, że ten wybór wpłynął trochę na tematy, które malarze wybierali do swoich prac. To Zwiastowanie było wybierane dość często, a jest to niewątpliwe nawiązanie do tekstu z Ewangelii św. Łukasza, kiedy Maryja odpowiadając Gabryelowi mówi „Niech mi się stanie według słowa Twego”. I cytat, który stał się tematem warsztatów z Ewangelii św. Jana „Słowo stało się Ciałem” został przez wielu kolegów odczytany właśnie w kontekście tej sceny Zwiastowania.

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

Data wydarzenia: 16.04.2021 19:00 - 07.05.2021 21:00