28.11 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dni Honorowego Krwiodawstwa Organizatorem konferencji z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa są: Starostwo Powiatowe w Pile oraz Odział Rejonowy PCK w Pile. Już po raz drugi uroczyste spotkanie organizowane jest pod patronatem Starosty Pilskiego.

Dni Honorowego Krwiodawstwa odbywają się corocznie w dniach 22-26 listopada.

Od 1976 roku Oddział Rejonowy PCK w Pile uhonorował odznakami Zasłużony Honorowy Dawca Krwi: I stopnia (15 litrów kobiety/18 litrów mężczyźni) ponad 6 tys. osób, II stopnia (10 litrów kobiety/12 litrów mężczyźni)  ponad 9 tys. osób oraz III stopnia (5 litrów kobiety/6 litrów mężczyźni)  prawie 17 tys. osób.
Podczas uroczystości Pan Starosta wręczy nagrody dla zwycięzców XIV edycji Turnieju Krwiodawstwa pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życieˮ.

Turniej oddanej krwi przez Honorowych Dawców Krwi przeprowadzono wśród pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów PWSZ ze szkolnych klubów i kół Honorowych Dawców Krwi PCK. Udział w Turnieju wzięło: 5 szkół ponadgimnazjalnych oraz PWSZ w Pile.
Słowa szacunku i podziękowania należą się wszystkim Honorowym Krwiodawcom, którzy są zawsze gotowi dać cząstkę siebie dla tych, którzy znaleźli się w potrzebie.

Organizator: Zarząd Rejonowy PCK w Pile, Powiat Pilski

PLIKI DO POBRANIA