08.09 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Konferencja "Zaburzenia ze spektrum autyzmu - poznajÄ™ i rozumiem"

Konferencja "Zaburzenia ze spektrum autyzmu - poznajÄ™ i rozumiem" Celem konferencji jest zwiÄ™kszenie wiedzy jej uczestników na temat zaburzeÅ„ ze spektrum autyzmu, nowych rodzajów terapii oraz prezentacja najnowszych odkryć w tym  obszarze.

PrzedsiÄ™wziÄ™cie adresowane jest do nauczycieli, pedagogów, rodziców i wszystkich zainteresowanych edukacjÄ… specjalnÄ… i  bÄ™dzie miaÅ‚o charakter regionalny. Widzimy gÅ‚Ä™boki sens
w budowaniu świadomości i wiedzy społeczności lokalnej w tym temacie, dlatego chcemy aby konferencja stała się w przyszłości wydarzeniem cyklicznym. Pomysł zrodził się z potrzeby promowania tematu specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych osób natrafiających na bariery rozwojowe.

Program konferencji:

Adrian Borowik, Zabawa Inspirująca Rozwój.
Karolina Nowak, Seksualność osób z niepełnosprawnością umysłową oraz spektrum autyzmu kontekst etyczny i prawny
JÄ™drzej Opozda  i Klaudia PokÅ‚adowska , Pomorska Farma Å»ycia- rozwiÄ…zanie na sytuacje
dorosłych osób z autyzmem

Adresaci:
Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół
Psycholodzy, pedagodzy, terapeuci
Pracownicy administracji publicznej w zakresie oświaty
Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Osoby zainteresowane tematyka zaburzeń ze spektrum autyzmu

Informacje o prelegentach:

Karolina Nowak
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego, psychopedagog,  resocjalizator, certyfikowany seksuolog, biegÅ‚y sÄ…dowy w zakresie zachowaÅ„  agresywnych i przemocy dzieci, mÅ‚odzieży, dorosÅ‚ych, kurator, terapeuta poznawczo-behawioralny, oligofrenopedagog. Certyfikowany Trener Treningu ZastÄ™powania Agresji. Certyfikowany doradca w problemach partnerskich. DoÅ›wiadczenie zawodowe pogÅ‚Ä™biaÅ‚a odbywajÄ…c praktyki i staże specjalistyczne/terapeutyczne min w: Klinice Psychiatrii Im. Dr Jurasza  w Bydgoszczy (oddziaÅ‚ leczenia uzależnieÅ„ od alkoholu, oddziaÅ‚ rehabilitacji psychiatrycznej dzieci i mÅ‚odzieży), Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Komisariatach Policji, Placówkach OÅ›wiatowych. Prowadzi warsztaty, szkolenia, seminaria, konwersatoria w Placówkach Doskonalenia Nauczycieli, Uczelniach Wyższych m.in. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Wyższej Szkole Gospodarki, Towarzystwie Wiedzy Powszechnej. Współpracuje z terapeutami  z Niemiec i Holandii. Prowadzi badania nad zachowaniami o charakterze seksualnym dzieci i mÅ‚odzieży. Uczestniczy w krajowych i miÄ™dzynarodowych psychologicznych, pedagogicznych oraz seksuologicznych konferencjach naukowych, szkoleniach oraz warsztatach doskonalÄ…cych proces terapeutyczny.
Autorka publikacji z zakresu pedagogiki i seksuologii. W 2010 roku za swoją działalność profilaktyczną otrzymała Tytuł Profilaktyka Roku. Na co dzień praktykuje jako specjalista w zaprzyjaźnionych instytucjach na terenie Bydgoszczy i okolicach. Obecnie pogłębia specjalizację w zakresie seksuologii osób z niepełnosprawnością oraz doktoryzuje się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2013 roku prowadzi Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny w zakresie seksuologii dzieci i młodzieży a od 2015 roku jest Kierownikiem Pracowni Edukacji, Terapii i Seksuologii Społecznej w Bydgoszczy.

Adrian Borowik
jest pedagogiem, trenerem, terapeutÄ…, który od lat popularyzuje zarówno wÅ›ród rodziców, jak i terapeutów osób z autyzmem, podejÅ›cie do terapii wypÅ‚ywajÄ…ce z gÅ‚Ä™bokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiaÅ‚oÅ›ci dla drugiego czÅ‚owieka. PrzeszedÅ‚ szereg kursów organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczyÅ‚ siÄ™ o Programie Son-Rise®, co w dużej mierze wyznaczyÅ‚o główny kurs jego podejÅ›cia do osób  z autyzmem i do ich terapii. Od paru lat prowadzi warsztaty przybliżajÄ…ce tematykÄ™ terapii autyzmu peÅ‚nej radoÅ›ci, frajdy i dobrej zabawy, pod szyldem PrzylÄ…dka Dobrej Nadziei (http://przyladekdobrejnadziei.pl). Współfundator oraz CzÅ‚onek ZarzÄ…du Fundacji Być Bliżej Siebie (http://bycblizejsiebie.pl), której głównym celem jest przybliżanie wiadomoÅ›ci o Programie Son-Rise w naszym kraju.

Jędrzej Opozda
Absolwent pedagogiki specjalnej o specjalności logopedyczno glottodydaktycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Swoją pracę dyplomową poświęcił jakości wymowy osób z zespołem Downa. W krakowskim Lart Studio zdobył uprawnienia instruktora teatralnego. Obecnie student V roku logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracę zawodową rozpoczynał w Zespole Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie. Obecnie jest zatrudniony przez fundację "Pomóż mi żyć" na stanowisku terapeuty na Pomorskiej Farmie Życia w Dzierżążnie.

Klaudia Pokładowska
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie JagielloÅ„skim.  UkoÅ„czyÅ‚a Å›cieżkÄ™ specjalizacyjnÄ… z zakresu psychologii klinicznej. Swoje doÅ›wiadczenie zawodowe zdobywaÅ‚a podczas pracy na Farmie Å»ycia w WiÄ™ckowicach koÅ‚o Krakowa oraz w Krajowym Towarzystwie Autyzmu.  Obecnie koordynuje  prace w Pomorskiej Farmie Å»ycia dla dorosÅ‚ych osób  z autyzmem w Dzierżążnie.

Organizator: Pracownia Edukacji i Coachingu

Data wydarzenia: 08.09.2017 12:00 - 08.09.2017 16:00