07.07 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

"W to mi graj. Bajki muzyczne” warsztat muzyczny z Justyną Bednarek, autorką książki, dziennikarką i tłumaczką Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zaprasza dzieci i dorosłych na warsztat muzyczny, do wspólnego czytania i słuchania muzyki z Justyną Bednarek.

Spotykamy się w piątek, 7 lipca br. :
•            Piła, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14,
•            Śmiłowo, godz.16, plac przed biblioteką.

Inspirację do warsztatów stanowić będzie książka pt. „W to mi graj. Bajki muzyczne”, autorstwa Justyny Bednarek, z ilustracjami Józefa Wilkonia.
Czy można opowiadać muzyką, czy tylko słowami? A może obrazem? O tym, a także o tajemniczym instrumencie z kosmosu –– therminie i innych, ziemskich, mało znanych instrumentach dowiemy się na warsztatach. Wspólnie zrobimy laskę deszczu – magiczny instrument, którego dźwięk przypomina padające krople deszczu

Justyna Bednarek przez wiele lat pracowała jako tłumaczka z języka francuskiego i redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”), opublikowane przez wydawnictwo Skrzat. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wydane w 2015 roku przez Poradnię K, są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród. W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne”, z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. W marcu 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)", ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.
Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. Współorganizator : Gminna Biblioteka Publiczna w Kaczorach.

Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły.

Data wydarzenia: 07.07.2017 11:00 - 07.07.2017 17:00

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile, Oddział dla Dzieci, Biblioteka Główna, ul. Buczka 14