10.12 2016 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Spraw, aby choinka nie była pusta

10 grudnia w godzinach od 13.00 do 18.00 wystarczy pójść do galerii Atrium Kasztanowa i zrobić zakupy najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranego dziecka. Dzieci zostały wytypowane przez ośrodki zajmujące się terapią osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, które nadesłały marzenia  najmłodszych mieszkańców powiatu pilskiego. Na ozdobach choinkowych napisane będą imiona dzieci, wiek oraz prezent o którym marzą. W sumie wytypowanych zostało 60 dzieci.

- Często w takich rodzinach zaspokajane są potrzeby wyższego rzędu związane ze zdrowiem i rehabilitacją dziecka, a rodzicie finansowo nie mają możliwości skupienia się  na marzeniach dziecka – mówi ks. Leonard Zych, dyrektor Centrum Charytatywno – Opiekuńczego Caritas w Pile. – Dlatego też rozumiejąc sytuację rodzin, w których znajdują się dzieci niepełnosprawne czy przewlekle chore oraz znając potrzeby związane z ich leczeniem, rehabilitacją oraz koniecznością zakupu środków potrzebnych do pielęgnacji, „Caritas” przy udziale mieszkańców, pragnie spełnić ich marzenia obdarowując świątecznym prezentem. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji.

Pieniądze na paczki dla dzieci można wpłacać również na konto: Centrum Charytatywno - Opiekuńcze Caritas, Bank Pekao S.A. II oddział Piła  nr 18 1240 1705 1111 0000 1903 8067 z dopiskiem PUSTA CHOINKA.

Miejsce wydarzenia: