11.11 2016 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Wspólnie świętujmy odzyskanie niepodległości!

Bieg Niepodległości odbędzie się w Pile po raz dziesiąty. Pierwsza edycja przypadła na 2007 rok i – podobnie jak kolejna – adresowana była wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z sezonu na sezon impreza nabierała rozmachu, otworzyła się na innych uczestników i biła kolejne rekordy frekwencji. 11 listopada 2015 roku wyścig na dystansie przeszło sześciu kilometrów ukończyły 653 osoby. Tym razem namawiamy do udziału nie tylko biegaczy, ale również dzieci oraz miłośników nordic walking. Każdy powinien znaleźć odpowiednią rozrywkę dla siebie. A jeśli ktoś biec nie może lub nie chce, zachęcamy do posmakowania wyjątkowej atmosfery Biegu Niepodległości i kibicowania uczestnikom. Serdecznie zapraszamy od 9:30 na stadion przy ulicy Okrzei w Pile, a wcześniej do skorzystania z elektronicznych zapisów pod adresem: www.inetsport.pl.

Po emocjach związanych ze sportem, czeka nas jeszcze Niepodległościowy Koncert Muzyki Polskiej. I w tym przypadku zbudowaliśmy tradycję, która doczekała się pierwszego, na razie skromnego jubileuszu. Ale wierzymy, że będą kolejne. O godzinie 16:00 pilskie Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, również mieszczące się przy Okrzei, wypełnią wspaniałe dźwięki i niezapomniane utwory, serwowane obecnym przez Chór Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Oczywiście, obecni będą nie tylko słuchać: wzorem lat poprzednich, znów nadarzy się sposobność do wspólnego śpiewania. Śpiewniki już drukujemy!

Będziemy zaszczyceni, jeśli 11 listopada zechcą Państwo świętować odzyskanie niepodległości wspólnie z nami! Do zobaczenia!

Miejsce wydarzenia: