23.10 2024 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

18. Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi mają na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia raka piersi. Nowotwór ten jest jednym z najczęściej diagnozowanych rodzajów raka wśród kobiet na całym świecie, a w Polsce co roku stwierdza się go u ponad 18 tysięcy pacjentek. Mimo że statystyki są niepokojące, eksperci podkreślają, że wczesne wykrycie raka piersi znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie i pełne wyleczenie.

Rak piersi dotyka nie tylko kobiet – w około 1% przypadków diagnozowany jest także u mężczyzn. Dlatego eksperci przypominają, że każdy, bez względu na płeć, powinien być świadomy ryzyka oraz dbać o regularną kontrolę stanu zdrowia. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych pozwala na szybkie wdrożenie terapii, które mogą obejmować leczenie operacyjne, radioterapię, chemioterapię oraz nowoczesne metody terapii celowanej.

Świadomość i profilaktyka są kluczowe w walce z rakiem piersi – dlatego organizacje zdrowotne na całym świecie apelują o regularne badania, które mogą uratować życie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pilski Rafał Zdzierela oraz Prezydent Miasta Piły Beata Dudzińska.

Organizatorami wydarzenia są: Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile, Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek i Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile.

Organizator: Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile, Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek i Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile

Data wydarzenia: 23.10.2024 11:00 - 23.10.2024 15:00

Miejsce wydarzenia: Regionalne Centrum Kultury, Piła, pl. Staszica