29.12 2022 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

"Historia Polski" spotkanie z Dawidem "Stryju" Stroińskim

"Historia Polski" spotkanie z Dawidem "Stryju" Stroińskim Historia Polski w formie rapowanej. Niezwykła płyta od Stryju. Zaprszamy na spotkanie z raperem do Centrum Powiatowego Iskra w Pile 28 grudnia (czwartek), godz. 18.00.

Prace nad 44-minutowym utworem trwały dwa lata.

Pochodzący z Piły raper Stryju stworzył nietypową płytę, na której opowiada całą historię Polski… rapując. Album jest tak naprawde jednym utworem trwającym 44-minuty i opisuje historię naszego kraju od czasów plemiennych po teraźniejszość. Prace nad nim trwały dwa lata.

– Od dawna myślałem o stworzeniu czegoś na wzór tej płyty, cieszę się jednak, że prace nad nią ostatecznie rozpocząłem dopiero w 2020 roku, gdy nabrałem już doświadczenia, obycia w rzemiośle i osiągnąłem dostateczną dojrzałość aby materiałowi o tak poważnej tematyce nadać odpowiednią formę. Moją motywacją do stworzenia tego albumu była chęć pogłębienie świadomości historycznej wśród osób młodych, stworzenie alternatywnej formy meteriałów edukacyjnych, z których młodzież chętnie skorzysta. Praca nad tym projektem kosztowała mnie mnóstwo czasu i wysiłku. Czuję dziś ogromną satysfakcje z faktu, iż udało się doprowadzić ten materiał do końca – tłumaczy autor.

Organizator: Effata

Miejsce wydarzenia: Centrum Powiatowe ISKRA w Pile, ul. Kilińskiego 12