FaniMani.pl - dodatkowy sposób pozyskania darowizn

Data: 26-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

FaniMani.pl - dodatkowy sposób pozyskania darowizn

FaniMani.pl udostępniło swoim użytkownikom możliwość zbierania środków z zakupów internetowych. Jest to bezpłatne narzędzie, z którego mogą korzystać organizacje non profit. Z FaniMani korzysta już 1500 organizacji z całej Polski, a do projektu przyłączyło się 750 sklepów internetowych.

Serwis internetowy, o którym mowa, umożliwia organizacjom pozarządowym zbieranie darowizn przy okazji zakupów w internecie. Każda osoba, która kupuje w internecie korzystając z serwisu FaniMani, może wskazać organizację, która otrzyma część wartości jej zakupów (średnio 2,5% wartości transakcji). Internauta za zakupy płaci tyle, co zawsze - to sklepy przekazują część wartości zakupów. Organizacje natomiast zyskują dodatkowe źródło finansowania swoich celów.

Portal jest bezpłatny dla wszystkich organizacji oraz dla użytkowników, a koszty jego prowadzenia pokrywane są z budżetów sklepów internetowych. Obecnie do tej inicjatywy włączyło się ponad 750 sklepów internetowych, w tym wiele znanych marek. Ponad 1500 organizacji z całej Polski już zbiera w ten sposób pieniądze, a wiele z nich otrzymało już darowizny zebrane w serwisie.

Serwis FaniMani.pl jest w pewien sposób zbliżony do serwisów typu PolakPotrafi, Zrzutka czy SiePomaga. Organizacja może zebrać pieniądze od osób skupionych wokół prowadzonej przez nią działalności, ale w przypadku FaniMani.pl użytkownik nic nie wpłaca i organizacja nic nie płaci. Można powiedzieć, że są to „darmowe darowizny”, które są generowane w wyniku zakupów w internecie.

Dla przykładu - 1 osoba, która aktywnie wspiera wybraną inicjatywę społeczną, w ciągu roku może pozyskać średnio darowiznę w kwocie 83,45 zł. Łatwo policzyć, że jeśli uda się zaangażować np. 100 osób - można w ciągu roku zebrać dodatkowe 8345 zł. Oczywiście nie ma żadnych ograniczeń - ani w liczbie wspierających, ani w wartości i ilości zebranych darowizn.

Zapraszam do zapoznania się z serwisem FaniMani.pl. Informacje dla organizacji i formularz rejestracji znajdują się na stronie https://fanimani.pl/zbieram/, a rejestracja trwa około 5 minut. Zasady korzystania z serwisu określają regulaminy dostępne na stronie podczas rejestracji. Można również napisać na adres info@fanimani.pl lub skontaktować się pod numerem telefonu 61 670 50 70.

Zasadę działania serwisu FaniMani.pl można obejrzeć na stronie https://fanimani.pl/jak-to-dziala/.