Zostało jeszcze 19,6 mln zł na pomoc przedsiębiorcom. Warto skorzystać

Data: 02-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zostało jeszcze 19,6 mln zł na pomoc przedsiębiorcom. Warto skorzystać
Komunikat Starosty Pilskiego z 2 czerwca 2020 r.

Sytuacja epidemiczna w powiecie pilskim:
- Dobra wiadomość: kolejny dzień bez nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w powiecie pilskim. Liczba osób zakażonych od początku epidemii to 24, ozdrowiało 8 osób, 16 jest nadal zakażonych. Zmniejsza się liczba osób objętych kwarantanną: obecnie jest ich 89. Najwięcej w Pile: 46, z kolei w gminie Ujście w ogóle nie ma osób objętych kwarantanną - informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Wykonano dotąd 2919 testów. Obecnie hospitalizowanych jest 12 osób. 25 osoby czeka na wynik testów.
 
Przypominamy
Od 2 czerwca ponownie działa Bezpłatna Szkoła Rodzenia na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Zapisy na zajęcia pod numerem 67 210 63 31, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 14.00.

 
Obowiązek noszenia maseczek został zniesiony w przestrzeni otwartej, w parku podczas jazdy rowerem, ale nadal jest utrzymany w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, kościele oraz na co zwracam uwagę także w urzędach, chodzi o interesantów.
 
Praca Starostwa
Nadal w Biurze Obsługi Mieszkańca w Starostwie można potwierdzić Profil Zaufany w godzinach od 7.30 – do 15.30. Praca biura od 1 czerwca będzie wydłużona jedynie w środy, do godz. 18. 00.

 
Coraz więcej osób korzysta w Wydziału Komunikacji. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce zachęcam do rezerwacji wizyt na konkretny i dzień i godzinę poprzez stronę: https://rejestracja.powiat.pila.pl/
 
Do obsługi interesantów, którzy zarejestrowali się elektronicznie na wizytę mamy czynne już 3 stanowiska. Na sali obsługi nie można oczekiwać w kolejce, przy jednym stanowisku może być tylko jedna osoba, dlatego warto korzystać z elektronicznej rejestracji.
 
Jeszcze prawie 20 mln zł dla przedsiębiorców
Na koniec apeluję do przedsiębiorców, by korzystali z pomocy finansowej PUP w ramach tarczy antykryzysowej.
Pozyskaliśmy w sumie 50 mln zł. Wydatkowaliśmy do tej pory ponad 30 mln zł, głownie na pożyczki, ponad 28 mln, do wczoraj wypłaconych zostało 5679.
Na pozostałe instrumenty wsparcia wypłaciliśmy ponad 2 mln zł. Do rozdysponowania mamy jeszcze 19,6 mln zł.

Zapisz się na newsletter