31.08 2024 Sport , Kultura

Las na Wyspie w Pile - piknik z okazji 100-lecia lasów

Las na Wyspie w Pile - piknik z okazji 100-lecia lasów Na pilskiej wyspie 31 sierpnia leśnicy po raz czwarty zorganizują „Las na Wyspie”, w tym roku z okazji jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych. Spotkanie rozpocznie się o g. 14.00.

To świetna propozycja na zakonczenie wakacji i poznanie roli, jaką lasy pełnią w naszym życiu.
Program wydarzenia obfituje w różnorodne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zaplanowano konkursy przyrodnicze i leśne namioty tematyczne, w których zgłębimy tajniki pracy leśników oraz poznamy bliżej funkcje lasów: przyrodniczą, gospodarczą, społeczną i kulturotwórczą.
Do tego pokaz rzeźbiarski, arborystyczny i sokolniczy, zamki dmuchane i malowanie twarzy – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez organizatorów i partnerów.

Ponadto już od godz. 8:00 mieszkańcy Piły i okolic będą mieli okazję zobaczenia rywalizacji profesjonalistów podczas Regionalnego Konkursu Drwali. Zawodnicy zmierzą się w różnorodnych konkurencjach. Po zakończeniu zmagań i wyłonieniu zwycięzców odbędzie się pokaz umiejętności cięcia drewna, który dostarczy emocji i widowiskowych momentów.

Odwiedzając Park na Wyspie warto pamiętać o środowisku. Można przynieść od 1-3 kg makulatury, w zamian prezent w postaci sadzonki. Akcja „sadzonka za makulaturę” odbędzie się dzięki współpracy z firmą Eneris.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Prezydent Miasta Piły. , natomiast patronem medialnym jest TV Asta. Leśnikom z 20 nadleśnictw i biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile towarzyszyć będą: Miasto Piła, Powiat Pilski, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Szkoła Policji w Pile, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Państwowa  Inspekcja Sanitarna, 122 Batalion Lekkiej Piechoty w Dolaszewie, OKL w Gołuchowie, Akademia Nauk Stosowanych w Pile, Drawieński Park Narodowy i wielu innych!

Data wydarzenia: 31.08.2024 14:00 - 31.08.2024 18:00

Miejsce wydarzenia: