11.08 2024 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Piknik Wojskowy i Innych Służb Mundurowych

Piknik Wojskowy i Innych Służb Mundurowych 11 sierpnia (niedziela), o godz. 11.00, zapraszamy mieszkańców na Piknik Wojskowy i innych służb mundurowych z okazji Święta Wojska Polskiego. Po raz pierwszy piknik odbędzie się na lotnisku przy hangarach Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Powiat Pilski tym razem przy organizacji tego wydarzenia łączy siły z Miastem Piła.
- Jesteśmy gospodarzem lotniska i cieszymy się, że po wielu latach razem z Powiatem Pilskim będziemy organizować w tym miejscu tak duże wydarzenie - mówi Beata Dudzińska, prezydent Piły.
- Na lotnisku jest znacznie większa przestrzeń, niż na stadionie powiatowym. Będziemy mogli pokazać mnogość sprzętu, jakim dysponuje Wojsko Polskie, partnerzy i nasi sojusznicy - podkreśla Rafał Zdzierela, starosta pilski.

W pikniku weźmie udział blisko 100 żołnierzy z 16 jednostek. Będzie okazja zobaczyć:
- transportery opancerzone, pojazdy rozpoznawcze, wozy dowodzenia,
- po raz pierwszy w Pile pojawi się armatohaubica DANA z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu i wyrzutnia artyleryjska LANGUSTA,
- obecne będą wojska amerykańskie stacjonujące w Drawsku Pomorskim,
- w programie: koncert Policji Federalnej, pokaz policji konnej i psów policyjnych,
- gry wojskowe i tor przeszkód.

W pikniku udział wezmą: Komenda Powiatowa Policji w Pile, Szkoła Policji w Pile, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Lasy Państwowe. Nie zabraknie wojskowej grochówki, zamków dmuchanych dla dzieci i licznych stoisk gastronomicznych.

Data wydarzenia: 11.08.2024 11:00 - 11.08.2024 17:00

Miejsce wydarzenia: