22.04 2022 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Spotkanie z Magdaleną Chwaliszewską autorką książki o historii budynku w Kijaszkowie

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Chwaliszewską, autorką książki pt. „Opieka i pomoc", poświęconej niezwykłej 100-letniej historii budynku w Kijaszkowie (gm. Wysoka) i placówek opiekuńczo-wychowawczych, które tu się mieściły.

Działalność w budynku w Kijaszkowie rozpoczęto w 1909r. od Domu Kalek. Na przestrzeni lat placówka zmieniała się kolejno w Sierociniec, Dom Dziecka i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Obecnie budynek dał schronienie osobom poszkodowanym w wojnie na Ukrainie, a jego właścicielem jest Powiat Pilski.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia, o godz. 19.00 w UMiG Wysoka. Rozmowę z Magdaleną Chwaliszewską poprowadzi Łukasz Cieśla reporter portalu Onet.

Data wydarzenia: 22.04.2022 19:00 - 22.04.2022 22:00

Miejsce wydarzenia: