20.03 2022 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Bezpłatne szkolenie dla motocyklistów z pierwszej pomocy i bezpiecznej jazdy

Bezpłatne szkolenie dla motocyklistów z pierwszej pomocy i bezpiecznej jazdy W niedzielę 20 marca, od godz. 9.00 w budynku kina Iskra w Pile rozpocznie sie bezpłatne szkolenie dla motocyklistów z zakresu bezpiecznej jazdy i udzielania pierwszej pomocy po wypadkach. To ważne szkolenie przed rozpoczynającym się sezonem motocyklowym. Chętni proszeni są o zapisy na stronie: tiny.pl/tqssx

Organizatorem szkolenia  jest Fundacja Motopomocni, która od  9 lat organizuje takie szkolenia. Warsztaty odbywają się zazwyczaj w okresie zimowym, w tym roku od stycznia do kwietnia 2022 r.  odbędą się w 18 miastach dla ok. 1000 osób. To największy i najpopularniejszy tego typu projekt w Polsce.

Celem warsztatów jest przygotowanie motocyklistów do nadchodzącego sezonu poprzez podniesienie ich umiejętności jazdy, zwiększenie świadomości bezpieczeństwa oraz przygotowanie na sytuację kryzysową, jaką jest wypadek komunikacyjny.

Szkolenie trwa siedem godzin i jest podzielone na bloki tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Podczas zajęć uczestnicy będą ćwiczyć wykorzystując profesjonalny sprzęt dydaktyczny w tym zaawansowany trenażer umożliwiający przeprowadzenie szkolenia w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Skrócony program szkolenia:
I PIERWSZA POMOC
To priorytet podczas naszych spotkań. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem zaawansowanej technologii VR (rozszerzonej rzeczywistości). Uczestnicy zakładając specjalne okulary znajdą się w wirtualnym otoczeniu gdzie ich zadaniem będzie uratowanie życia poszkodowanemu.
II TECHNIKA JAZDY
Strategie miejskie – jazda precyzyjna. Nasi instruktorzy techniki jazdy opowiedzą o tym, co i jak zrobić żeby bezpiecznie poruszać się w ruchu miejskim. Skupią się między innymi na zasadach bezpiecznego hamowania, czy manewrowania przy niewielkiej ilości dostępnego miejsca.
III ASPEKTY PRAWNE
Jest to nowy blok w naszych spotkaniach. Zwrócimy uwagę na nowe przepisy dotyczące między innymi pierwszeństwa pieszych, jako że każdy motocyklista nie tylko ma kontakt z pieszymi jako kierowca, ale także sam nim jest.

Data wydarzenia: 20.03.2022 09:00 - 20.03.2022 15:00

PLIKI DO POBRANIA