Społeczna kampania Ważni i Widoczni. Nie bądźmy obojętni

Data: 25-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

kampania ma zwrócić uwagę na opiekunów osob niepełnosprawnych i ich problemy Trwa kampania społeczna o nazwie Ważni i Widoczni prowadzona przez Fundację Jesteśmy Ważni.

Ma ona zwrócić uwagę otoczenia na rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością i problemy, z którymi zmagają się każdego dnia.
Nie powinniśmy stać z boku, warto zapytać, jak ich wesprzeć, czy potrzebują pomocy. Czasami wystarczy po prostu zwykła rozmowa. Ważne, żeby nie być obojętnym.
Należy pamiętać, że każdy z nas może w pewnym momencie swojego życia zostać opiekunem kogoś bliskiego i będzie potrzebował pomocy. Wtedy każde wsparcie będzie niezwykle cenne.
Ogólnopolską Kampanię wspierają m.in. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile, Powiat Pilski i Miasto Piła.