31,5 tys zł dla powodzian zebrano podczas koncertu w Wysokiej

Data: 23-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

31,5 tys zł dla powodzian zebrano podczas koncertu w Wysokiej To było prawdziwe pospolite ruszenie dobrych serc. Dokładnie 31 527,63 zł  dla ofiar powodzi zebrano podczas koncertu charytatywnego „Otwórzmy serca”, który w minioną niedzielę, 22 września, odbył się na Rynku w Wysokiej.

Wielkie brawa dla mieszkańców, artystów, darczyńców, sponsorów i organizatorów tego  przedsięwzięcia, którego celem była zarówno zbiórka pieniędzy, jak i niezbędnych artykułów dla powodzian.

W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli znani i lubiani artyści. Każdy z wykonawców włączył się w ten projekt nieodpłatanie, angażując w ten sposób swój czas i talent dla powodzian. Na scenie wystąpili: Beata Spychalska, Natalia Kuklińska, Barbara Parzęczewska, Piotr Stromyło, Zbigniew Zaranek, Krzysztof Koniarek, Błażej Drab, zespół taneczny OAZA- Michał Potapow, Polina Potapowa.

Ze zbiórki publicznej do puszek oraz przeprowadzonej licytacji, którą były 2 loty śmigłowcem, łącznie zebrano imponującą kwotę ponad 31,5 tys.
Prowadzona była również zbiórka darów rzeczowych, które w dalszym ciągu docierają do organizatorów. O jej efekcie poinformujemy w dalszym terminie.

W imieniu Stowarzyszenia Zwykłego Kultura w MiG i Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej dziękujemy wszystkim artystom, współorganizatorom, sponsorom, darczyńcom oraz każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji i realizacji tego wydarzenia. Koncert odbył się pod patronatem Rafała Zdziereli, starosty pilskiego i Artura Kłysza, burmistrza Wysokiej, którzy także dziękują za okazane serce i szczodrość.

Podziękowania dla:
- pracowników Urzędu MiG Wysoka