Po raz czwarty odbył się Rodzinny Piknik Zdrowia

Data: 22-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

organizatorem Pikniku było stowarzyszenie Europa Donna w Pile Mieszkańcy chętnie korzystali z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oraz porad specjalistów podczas IV Rodzinnego Pikniku Zdrowia, który w minioną sobotę odbył się na terenie Akademii Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile.

Na terenie uczelni zorganizowano mini miasteczko zdrowia. Można było wykonać mammografię, cytologię, badanie na osteoporozę, badanie wzroku, słuchu. Panowie mogli np. wykonać badanie PSA. Do tego było wiele pokazów i warsztatów z profilaktyki zdrowotnej.
- Słowa uznania dla Stowarzyszenia do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile, które w trosce o zdrowie mieszkanek i mieszkańców przygotowało to wyjątkowe wydarzenie oraz wszystkich, którzy byli w nie zaangażowani - mówi Rafał Zdzierela, starosta pilski.
Organizację Pikniku wsparł Powiat Pilski i Miasto Piła.