II Sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Pislkiego

Data: 20-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzieżowa Rada Powiatu Pilskiego liczy 11 przedstawicieli szkół średnich
20 września odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Pilskiego. W skład Rady wchodzi 11 przedstawicieli szkół prwadzonych prze Powiat Pilski.

To niezwykle aktywni i pomysłowi ludzie, którzy reprezentują interesy młodego pokolenia w samorządzie i chcą zrobić coś dobrego dla innych. Młodzi mają wiele pomysłów. Planują organizację kiermaszów przedświątecznych, aby pozyskiwać środki na swoją działalność, promocję młodych talentów artystycznych, na sercu leży im walka z wykluczeniem, ze względu na przekonania, płeć, status materialny.

W sesji uczestniczyli także Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile, Wioleta Kaczmarek, Sekretarz Powiatu, Sonia Wojciechowska - Wiśniewska, Skarbik i Magdalena madej-Szpener, dyrektor Biura Starosty, która została kandydatem na opiekuna Młodzieżowej Rady Powiatu Pilskiego.