Wideokonferencja o sytuacji hydrologicznej i pomocy powodzianom

Data: 16-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wideokonferencja o sytuacji hydrologicznej i pomocy powodzianom
Dzisiaj odbyła się wideokonferencja z Agatą Sobczyk, Wojewodą Wielkopolską ze starostami z województwa wielkopolskiego na temat obecnej sytuacji hydrologicznej w regionie.

Powiat Pilski reprezentował Rafał Zdzierela, starosta pilski, Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu, mł. bryg. Michał Warykasz, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, dyrektorzy Wydziału Spraw Obywatelskich i Biura Starosty oraz insp. ds. zarządzania kryzysowego.
Podczas spotkania przedstawiono prognozy hydrologiczne także dla powiatu pilskiego, które pozostają korzystne.

Wojewoda wyraziła także uznanie dla Wielkopolan, którzy z zaangażowaniem włączyli się w akcje pomocowe na rzecz powodzian. Podkreśliła, że obecnie zbiórki prowadzą dwie duże i sprawdzone organizacje PCK i Caritas. Wojewoda czeka teraz na wytyczne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekaże rekomendacje dotyczące koordynacji zbiórek.
Informacje na ten temat będziemy przekazywać na bieżąco.