Jubileuszowe obchody 40-lecia Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska

Data: 11-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

TWP kultywuje historię i kulturę regionu, organiuje także wydarzenia turystyczne
Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska obchodziło jubileusz 40 lecia.

Życzenia członkom stowarzyszenia, którzy niezwykle aktywnie działają na rzecz kultywowania regionalnej historii i kultury, w iminiu samorządu Powatu Pilskiego złożyli Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile oraz Rafał Zdzierela, starosta pilski.

Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska organizuje wiele przedsięwzięć dla mieszkańców - spotkania na temat lokalnej historii, kulturalne, promuje także turystykę oraz piękno Gminy Wyrzyska i okolic. iezwykle popularne są rajdy rowerowe czy spływy kajakowe, które organizuje m.in. na malowniczej rzece Łobzonka.

Uroczystość poprowadziła wiceprzewodnicząca Towarzystwa Barbara Piorunowska, a jego historię przedstawił Piotr Holc, były wieloletni przewodniczący, radny Rady Powiatu w Pile. Życzenia złożyła także Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile. Towarzystwo ma swoją siedzibę w Wyrzysku w tzw. Willi Starosty, gdzie zgromadziło liczne historyczne pamiątki.