Rowerem z wizytą u sąsiadów po drugiej stronie Noteci

Data: 09-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

organizatorem rajdu było Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska
W minioną niedzielę odbył się VII Rajd Rowerowy zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska „Z wizytą u sąsiadów – po drugiej stronie Noteci”.

Trasa rajdu, o długości 45 km, przebiegała przez teren trzech gmin: Wyrzysk, Gołańczi i Szamocin.

Uczestnicy zwiedzili renesansowy kościół w Smogulcu (zwany Wawelem północy) z imponującą kaplicą i kryptą grobową przedstawicieli rodu Hutten-Czapskich, kolejne kościoły w Jaktorowie i Lipiej Górze, a ostatnim niezwykłym obiektem była śluza (stopień piętrzący) nr 11 Krostkowo na Noteci. Po przejściu przez śluzę kilkukilometrowa droga wiodła przez Łąki Bąkowskie, których pokonanie było sporym wyzwaniem dla uczestników.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 50 rowerzystów. Co ważne, co roku przybywa uczestników, a przekrój wiekowy „rajdowców” jest niezwykle różnorodny, biorą w nim udział osoby od 11. do 78. roku życia. Brawo. Rajd został dofinansowany przez Powiat Pilski, podobnie jak wszystkie poprzednie.