Pierwszy solidarnościowy Wojewoda Pilski gościem starosty

Data: 06-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Waldemar Jordan był wojewodą pilskim w latach 1990-1993
Waldemar Jordan, pierwszy solidarnościowy Wojewoda Pilski w latach 1990-1993, był gościem Rafała Zdziereli, starosty pilskiego.

W latach 80. ubiegłego wieku Waldemar Jordan aktywnie działał w solidarnościowej opozycji w byłych ZNTK w Pile. Wraz z wprowadzeniem stanu wojennego został internowany.

Kiedy sprawował stanowisko wojewody m.in. przełamał państwowy monopol telekomunikacyjny doprowadzając do powstania w województwie pilskim pierwszej w kraju niezależnej firmy telekomunikacyjnej. Za jego kadencji na terenie województwa powstał także pierwszy w Polsce Rejestr Usług Medycznych (RUM tzw. książeczkowy)

Spotkanie ze starostą było poświęcone nie tylko wspomnieniom, ale także wymianie doświadczeń i omówieniu ciekawych pomysłów.