O współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Pile

Data: 06-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

do stowarzyszena należy także wielu uczniów szkół Powiatu Pilskiego Starosta pilski Rafał Zdzierela gościł przedstawicieli Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile: Prezesa Andrzeja Sadkowskiego, Skarbnik Grażynę Dobosz oraz Sekretarz Agnieszkę Biernacką.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy Wydziału Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa,  Wydziału Oświaty oraz Biura Starosty w Starostwie Powiatowym w Pile.
- Wolontariat to piękna idea, uczy wrażliwości na potrzeby innych. Na szczęście wokół nas nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy niosą bezinteresowną pomoc. Ważna jest także współpraca, dzięki niej można osiągnąć jeszcze więcej – podkreśla starosta.

Tematem rozmów była właśnie współpraca ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Pile, do którego należy wielu uczniów szkół średnich Powiatu Pilskiego.

Działalność Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile jest bardzo szeroka. Mobilizuje do aktywności społecznej i organizuje pomoc wolontariuszy, upowszechnia wiedzę na temat wolontariatu, wspiera organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i pomaga osobom prywatnym, w szczególności: osobom z niepełnosprawnością, bezrobotnym, samotnym matkom, dzieciom i młodzieży. Wspiera także inicjatywy z zakresu ekologii, sportu i rekreacji, kultury, edukacji osób z niepełnosprawnością i seniorów.