Dożynki Gminy Wysoka i Białośliwie

Data: 02-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dożynki Gminne w Białoślwiu i Tłukomach zakończyłu tegoroczne święto plonów w gminach W miniony weekend odbyły się kolejne gminne dożynki w powiecie pilskim.

W sobotę odbyły się Dożynki Parafialno-Gminne w Tłukomach, w gminie Wysoka. Świętowali mieszkańcy sołectw, a rolnikom za ich ciężką pracę podziękował Artur Kłysz, burmistrz Wysokiej.
Do życzeń dołączyli również radni Rady Powiatu w Pile: Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu, radni Rady Powiatu Zdzisława Bosak -Kawa, Maciej Kazek, Kazimierz Wasiak oraz Adam Luboński, Poseł na Sejm RP.  W organizację dożynek włączył się Urząd Miasta i Gminy Wysoka oraz Rada Sołecka w Tłukomach. Brawo!

W niedzielę 1 września gminne święto plonów obchodzili rolnicy i mieszkańcy Gminy Białośliwie.
Wydarzenie odbyło się w Parku Dworskim Raczyńskich, gdzie przedstawiciele sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich z pięknymi wieńcami dożynkowymi. Wszyscy byli pod wrażeniem obrzędów dożynkowych, nie zabrakło także tradycyjnego dzielenia chleba. Rolnikom za ich ciężką pracę podziękowała Wójt Gminy Białośliwie Ilona Zwierzykowska.

Wśród gości obecny był Poseł Piotr Głowski, przedstawiciele Powiatu Pilskiego: Stefan Kowal, wicestarosta pilski, Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile, Katarzyna Papieska, radna Rady Powiatu w Pile, którzy także podziękowali rolnikom za wspaniałe plony. Obecni byli także włodarze gmin powiatu.
Także wielkie brawa dla organizatorów tego pięknego święta plonów.