Obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Data: 01-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

uroczystości pod pomnikiem na placu Zwycięstwa w Pile W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem na placu Zwycięstwa w Pile oddano hołd poległym w obronie Ojczyzny.

Pamięć bohaterów w imieniu samorządu Powiatu Pilskiego uczcili Rafał Zdzierela, starosta pilski, Małgorzata Karwacka, przewodnicząca Rady Powiatu w Pile, Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu, Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu, Katarzyna Papieska, radna Rady Powiatu oraz Marcin Borowicz, radny Rady Powiatu w Pile.

W imieniu samorządu Miasta Piły hołd bohaterom oddali: Beata Dudzińska, prezydent Piły, Paweł Jarczak, zastępca prezydenta Piły oraz Zdzisława Karpińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piły.
Obecni byli także parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, uczniowie i mieszkańcy Piły.

Po oficjalnych obchodach samorządowcy udali się na Cmentarz Komunalny, gdzie w imieniu mieszkańców złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie westerplatczyka Bronisława Wilbika.