Sportowy weekend na stadionie przy Okrzei

Data: 30-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

odbędą się: mityng lekkoatletyczny, turniej piłkarski i Puchar Polski Strongman
Już dzisiaj zaczyna się sportowo-rekreacyjny weekend na stadionie przy Okrzei. Zapraszamy. Wstęp na wydarzenia jest bepłatny.

PIĄTEK, 30 sierpnia
O godz. 18. 30 zapraszamy na Amatorski Wieczorny Mityng Lekkoatletyczny,.
Obecni będą byli zawodnicy kadry narodowej, którzy w sztafecie 4x400 m, na mistrzostwach świata w Sewilli, zdobyli złoty medal. Będzie można zmierzyć się z Tomaszem Czubakiem, czy Robertem Maćkowiakiem.

Pobiec może każdy, niezależnie od wieku. Odbędą się:
- bieg rekreacyjny na dystansie 400m, bez zapisów i limitu wieku,
- dla dzieci i młodzieży do lat 14 - bieg na 400m,
- dla dorosłych powyżej 15 lat - biegi na 1000 m.
Na krótszych dystansach wystartują zawodnicy sekcji Frame Running z Fundacji Złotowianka. Zapisy przed rozpoczęciem zawodów, w godz. 16:00-18:15.
Organizatorem wydarzenia przy wsparciu Powiatu Pilskiego jest Stwarzyszenie Biegaczy Powiatu Piskiego.

SOBOTA 31 sierpnia, NIEDZIELA 1 września
W sobotę i niedzielę odbędzie się turniej piłki nożnej LEO CUP. Wystąpią drużyny z roczników 2015, 2016 i 2017.
Dodatkową atrakcją będzie w niedzielę, o godz. 12.30 mecz piłkarsk i Kobiecy Klub Piłkarski Powiatu Pilskiego vs Reprezentacja Powiatu Pilskiego, składającej się z najlepszych piłkarzy Akademii Piłkarskich.

NIEDZIELA, 1 września
Zapraszamy na Puchar Polski STRONGMAN 2024. Impreza rozpocznie się o godz. 15:00 koncertem polskiego Elvisa Presleya Jacka Dymka.

A potem czekają już widzów tylko zmagania siłaczy, wśród których będą: Sławomir Toczek, Karol Kołaszewski, Krzysztof Kacnerski, Rafał Sojc, Marco Wrzeszcz i Marcin Schabowski. Zaplanowane następujące konkurencje, m. in.: przeciąganie tira, uchwyt Herkulesa, martwy ciąg 270 kg, spacer farmera 130 kg i przeciąganie opon na dystansie 40 m.

Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Peksa (Stowarzyszenie Silna Dłoń).
Dodatkowe atrakcje: konkursy dla publiczności, pokazy MMA i aikido, dmuchańce dla dzieci i stoi