Gratulacje z okazji 70-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Data: 29-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile jest Danuta Kmieciak Podczas VII sesji Rady Powiatu, 29 sierpnia, Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile i Rafał Zdzierela, starosta pilski, złożyli gratulacje Danucie Kmieciak, Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Pile, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile z okazji 70-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W imieniu wszystkich radnych podziękowali za profesjonalną i oddaną pracę dla ochrony zdrowia mieszkańców.

"Służby sanitarne na co dzień mierzą się z epidemiami chorób zakaźnych i bezpieczeństwem zdrowotnym żywności, prowadzą również szerokie akcje edukacyjne. Za te działania wyrażamy głębokie słowa uznania i szacunku" - powiedziała przewodnicząca Małgorzata Karwacka.

Dyrketor Danuta Kmieciak podkreśliła, że pilska stacja Sanepidu była otwarta na ziemiach odzyskanych jako jedna z pierwszych w kraju, w 1952 r. Obecnie swoim działaniem obejmuje nie tylko powiat pilski, ale również wykonuje badania dla okolicznych powiatów.