Umowa na remont drugiego odcinka drogi Stara Łubianka-Dobrzyca

Data: 29-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

wykonawcą remontu będzie firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie  Przedstawiciele Zarządu Powiatu: Rafał Zdzierela, starosta pilski i Stefan Kowal, wicestarosta pilski, 29 sierpnia podpisali umowę z firmą POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A., która została wykonawcą modernizacji kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 1172P Dobrzyca - Stara Łubianka - II etap, w gminie Szydłowo.

Droga zostanie przebudowana na odcinku 700 metrów. Zakres prac obejmuje:
-  poszerzenie jezdni i wykonanie nowej nawierzchni,
-  wykonanie poboczy gruntowych,
-  przebudowa zjazdów,
-  konserwacja istniejących rowów przydrożnych,
-  oznakowanie poziome i pionowe.

Termin zakończenia prac  do 28 października tego roku. Wartość prac to ok. 949 tys. zł. Na to zadanie Powiat Pilski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Leśnego, które stanowi 70 procent kosztów inwestycji. Droga Dobrzyca-Stara Łubianka ma również ogromne znaczenie dla prowadzenia gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.