Nowe chodniki w gminach powiatu

Data: 19-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

chodniki zostały wykonane w ramach modernizacji dróg powiatowych W ramach modernizacji dróg powiatowych powstały kolejne chodniki w gminach, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych.
W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 1167P w Róży Wielkiej (Gmina Szydłowo) wykonano korektę łuku drogi jezdni oraz  chodnik i zjazdy z kostki betonowej. Postawiono także nowe barierki, poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Długość przebudowanego chodnik to ok. 280 m.

W Grabównie przy drodze powiatowej  nr 1182P (Miasto i Gmina Miasteczko Krajeńskie) wybudowano chodnik i utwardzono teren przy ul. Parkowej.

W Brzostowie, także przy drodze powiatowej nr 1182P, zakończono budowę chodnika po obu stronach drogi. Ze względu na różnice w wysokości terenu pomiędzy jezdnią a istniejącym ciągiem pieszo rowerowym, wykonano schody oraz podjazd dla wózków i rowerów. Dodatkowo doświetlono przejście dla pieszych lampami oszczędnym systemem solarnym.

Wykonawcą wymienionych prac był Zakład Usługowo-Produkcyjno-Handlowy BU-DRO-MEL Krystian Pęski, z siedzibą w Pobórce Małej.
Łączna wartość inwestycji: 462 427,39 zł brutto. Zostały zrealizowane w ramach „Modernizacji dróg powiatowych nr 1166P, 1167P, 1189P, 1182P, 1198P, 1191P, 1160P i 1195P na terenie Powiatu Pilskiego”. Zadanie podzielone jest na 4 etapy. Dofinansowane zostało z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.