Porozumienie, które pomoże organizacjom pożytku publicznego

Data: 14-08-2024    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Porozumienie, które pomoże organizacjom pożytku publicznego Powiat Pilski, reprezentowany przez RafaÅ‚ Zdzierela, starostÄ™ pilskiego i Kazimierza SulimÄ™, etatowego czÅ‚onka ZarzÄ…du Powiatu, zawarÅ‚ porozumienie o współpracy partnerskiej ze ZwiÄ…zkiem StowarzyszeÅ„ Pilski Bank Å»ywnoÅ›ci, reprezentowanym przez jego prezesa MieczysÅ‚awa Augustyna i Emila Å»erebiÅ‚o, zastÄ™pcÄ™ dyrektora PBÅ».

Porozumienie zawarto w ramach realizacji projektu Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych subregionu pilskiego i dotyczy propagowania jego działalności.

Przewidziane są wspólne działania wspierające i wzmacniające organizacje pożytku publicznego w lokalnych środowiskach w obszarach: edukacji, kultury, sportu, turystyki oraz organizacji społecznych i samorządowych.

Jak podkreÅ›liÅ‚y strony porozumienia to ważne dziaÅ‚ania w kierunku budowy i wzmacniania spoÅ‚eczeÅ„stwa obywatelskiego, którego filarem sÄ… wÅ‚aÅ›nie organizacje pozarzÄ…dowe, stawiajÄ…ce na aktywność lokalnych spoÅ‚ecznoÅ›ci.

Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych w Pile swoim działaniem obejmuje teren powiatu pilskiego, złotowskiego, chodzieskiego, czarnkowsko–trzcianeckiego i wągrowieckiego. Zostało powołane dzięki środkom finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Zapewni m.in. pomoc wizerunkową, prawną, finansową i projektową oraz szkoleniową i doradczą, a Powiat Pilski będzie wspierał i ułatwiał realizację tych działań.
Zapisz siÄ™ na newsletter