Krajeńskie Kolejkowanie: podróż kolejką i piknik dla wszystkich

Data: 13-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

lokomotywa parowa Lowa woziła pasażerów przez kilka godzin „Krajeńskie Kolejkowanie” to kolejna świetna impreza dla wielbicieli Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu, która odbyła się w minioną sobotę. Jej organizatorem była Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”.

Przez kilka godzin mieszkańcy mieli okazje jeździć kolejką na trasie Białośliwie-Kocik Młyn-Pobórka Wielka- Białośliwie, a znakomita większość za darmo. W roli głównej lokomotywa Lowa, udostępniona przez Towarzystwo Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu, która przez wiele godzin woziła pasażerów w wagonikach.

Wydarzeniu  towarzyszyło wiele innych atrakcji. Na stacji w Białośliwiu odbył się koncert, zabawa muzyczna, dla dzieci zorganizowano gry i zabawy.

Można było zwiedzić zabytkowe warsztaty, do tego posmakować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Panie częstowały także podróżnych podczas przejazdów.

"Krajeńskie Kolejkowanie" odwiedzili także Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile oraz Rafał Zdzierela, starosta pilski i pogratulowali wszystkim organizacji tego wydarzenia, które tak licznie odwiedzili mieszkańcy.
Kolejka wąskotorowa, co po raz kolejny udowodniło to wydarzenie,  to jedna z największych atrakcji turystycznych powiatu pilskiego.

Osoby chętne na podróż kolejką, mogą skorzystać z przejazdów w każdą niedzielę, do 8 września włącznie. Godziny odjazdów są następujące:
13:00, 15:00, 17:00. Bilety są do nabycia w wagonie u konduktora. Cena za osobę 15zł (lokomotywa spalinowa), cena za osobę 25zł (lokomotywa parowa). Dzieci do 4 lat jeżdzą nieodpłatnie.