Piknik integracyjny w pasiece Fundacji Pszczoła

Data: 12-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

spotkanie zorganizowała Fundacja Pszczoła W Pasiece Edukacyjnej i Ogrodzie Społecznym Fundacja Pszczoła na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, we współpracy z Centrum Integracji Cudzoziemców w Pile, odbył się piknik integracyjny.

Było to niezwykle kolorowe, sympatyczne, edukacyjne, a przede wszystkim integracyjne spotkanie cudzoziemców, zamieszkujących Piłę i cały pilski subregion,  z Polakami, którzy często wspierają obcokrajowców na co dzień. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologicznych.
W organizację pikniku zaangażował się także Pilski Bank Żywności Bank Żywności w Pile, który przygotował smaczne przekąski.
Uczestników odwiedził Rafał Zdzierela, starosta pilski i Paweł Jarczak, zastępca prezydenta Miasta Piły.
Samorządowcy podkreślili, że takie inicjatywy są niezwykle cenne. Przede wszystkim można się wzajemnie poznać i budować wzajemne przyjaźnie.