Obchody jubileuszowe 5-lecia Klubu Seniora w Wyrzysku

Data: 09-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Klub Seniora prowadzi Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy w Wyrzysku  Uczestnicy oraz organizatorzy Klubu Seniora w Wyrzysku hucznie obchodzili jubileusz 5-lecia istnienia placówki. Klub działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyrzysku.

Obchody jubileuszowe były wspaniałym świętem seniorów, którzy na co dzień odwiedzają to miejsce, spędzają tu ciekawie i pożytecznie czas, a przede wszystkim mają grono przyjaciół. Dla wielu to drugi dom.

Na jubileuszowe obchody zaproszono wielu gości. W imieniu Powiat Pilski życzenia kolejnych lat w zdrowiu i aktywności złożył seniorom oraz prowadzącym Klub Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Seniorom życzenia złożyli także m.in. Maria Małgorzata Janyska, polityk, posłanka na Sejm RP, Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, radni Rady Powiatu w Pile: Iwona Schulz, Michał Śron, Piotr Holz oraz Marcin Piszczek, Burmistrz Wyrzyska.

Jubilaci przyjęli wszystkich niezwykle ciepło. Był urodzinowy tort, tańce, piękne wystawy, które sami przygotowali. Brawo!

M-GOPS w Wyrzysku prowadzi dwa Kluby Seniora: jeden w Osieku nad Notecią i drugi w Wyrzysku. Te inicjatywy są częścią projektu “Usługi społeczne w Gminie Wyrzysk”, który korzysta z finansowania z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.
Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów. W klubach są organizowane różne zajęcia: z gimnastyki, warsztaty rękodzieła, kulinarne. Seniorzy nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu uczestnictwa w klubach.