O poprawie nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców

Data: 08-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O poprawie nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców W ramach przygotowań do organizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców w powiecie pilskim na 2025 rok, Rafał Zdzierela, starosta pilski, spotkał się z posłem Piotrem Głowskim oraz Krzysztofem Wróblewskim, przedstawicielem organizacji pozarządowej Stowarzyszanie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego.

Rozmawiano o optymalnym modelu zorganizowania punktów na terenie powiatu, możliwościach organizacyjnych oraz przedstawiono pomysły usprawnienia działania punktów.

Przygotowane propozycje zmian do  ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim i edukacji prawnej, zostały przekazane posłowi Piotrowi Głowskiemu, który zadeklarował dalsze prace w tym zakresie.