Wsparcie z Funduszu Leśnego remontu drogi Stara Łubianka-Dobrzyca

Data: 08-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wsparcie z Funduszu Leśnego remontu drogi Stara Łubianka-Dobrzyca W Nadleśnictwie Zdrojowa Góra 7 sierpnia podpisano umowę na przekazanie środków z Funduszu Leśnego dla Powiatu Pilskiego w wysokości  910 tys. zł, na modernizację kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 1172P Stara Łubianka-Dobrzyca (II etap).

Umowę podpisali: Rafał Zdzierela, starosta pilski, Stefan Kowal, wicestarosta pilski oraz Adam Standio, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.
W ramach tego zadania wyremontowany zostanie odcinek o długości 700 m, termin zakończenia prac to połowa grudnia 2024. Szacowana wartość inwestycji to 1 mln 300 tys. zł, a dofinasowanie stanowi 70 procent kosztów tego przedsięwzięcia.

Starosta Rafał Zdzierela podkreślił, że modernizacja drogi Stara Łubianka-Dobrzyca to długo oczekiwana inwestycja drogowa przez mieszkańców Gminy Szydłowo.

Przypomnijmy, że w I etapie wyremontowano już jeden odcinek drogi o podobnej długości. Ma ona również duże znaczenie dla prowadzenia gospodarki leśnej przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra.