Nowe chodniki, które poprawią bezpieczeństwo pieszych

Data: 07-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

nowe chodniki przy drogach powiatowych Trzy nowe chodniki z bezpiecznymi przejściami dla pieszych to kolejne zadania, które w ramach modernizacji dróg wykonał Powiat Pilski.

W Wyrzysku, na ul. Podgórnej, przy drodze powiatowej nr 1189P, wybudowano chodnik o długości ponad 130 m z kostki betonowej. W ramach zadania zrealizowano przebudowę i budowę zjazdów przecinających chodnik. Za parkingiem, gdzie usytuowany chodnik prowadzący do miejscowości Polanowo, wykonano oświetlone przejście dla pieszych, z oszczędnym systemem solarnym.

Nowy chodnik wybudowano przy drodze powiatowej nr 1191P w miejscowości Żelazno, także na terenie gminy Wyrzysk. Ma on 180 m długości. Wykonano także przebudowę i budowę zjazdów przecinających chodnik.

Kolejną podobną inwestycję wykonano w Szczerbinie, w gminie Łobżenica. Nowy chodnik z kostki betonowej, o długości 190 m powstał wzdłuż drogi powiatowej nr 1195P.  W ramach zadania zrealizowano również przebudowę i budowę zjazdów oraz budowę dwóch oświetlonych przejść dla pieszych, także z systemem solarnym.

Wykonawca: Zakład Usługowo-Produkcyjno-Handlowy BU-DRO-MEL Krystian Pęski, z siedzibą w Pobórce Małej. Łączna wartość inwestycji: 462 427,39 zł brutto.

Inwestycje zostały zrealizowane w ramach „Modernizacji dróg powiatowych nr 1166P, 1167P, 1189P, 1182P, 1198P, 1191P, 1160P i 1195P na terenie Powiatu Pilskiego”. Zadanie podzielone jest na 4 etapy. Dofinansowane zostało z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.