Spotkanie z przedstawicielami Pilskiego Banku Żywności

Data: 01-08-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski jest członkiem Pilskiego Banku Żywności Przedstawiciele Pilskiego Banku Żywności Mieczysław Augustyn, Prezes Zarządu PBŻ, Stanisław Borecki, dyrektor oraz Emil Żerebiło, zastępca dyrektora rozmawiali ze starostą pilskim Rafałem Zdzierelą o działaniach zmierzających do jeszcze lepszego zabezpieczenia w żywność osób najbardziej potrzebujących oraz o ożywieniu wolontariatu społecznego i wspólnych przedsięwzięciach.

Powiat Pilski od wielu lat jest Członkiem Pilskiego Banku Żywności i angażuje się w poprawę poziomu życia mieszkańców powiatu.

Pierwsze Banki Żywności powstały w Polsce w latach 1993-1995, w tym jeden z pierwszych w Pile, który od 1997 r. działa samodzielnie jako Pilski Bank Żywności. Ich inicjatorem był śp. Jacek Kuroń. Misją banków jest zapobieganie marnowaniu się żywności i wspieranie osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

Obecnie dystrybucja żywności w Pilskim Banu Żywności odbywa się w punkcie przy ul. Polnej 20 w Pile, w każdy wtorek i czwartek, w godz. 9.30-13.30.