Miasteczko Krajeńskie świętowało odzyskanie praw miejskich

Data: 30-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Miasteczko Krajeńskie odzyskało prawa miejskie 1 stycznia 2023 r. W Miasteczku Krajeńskim samorządowcy razem z mieszkańcami hucznie obchodzili II Święto Miasta.

Dla wędkarzy zorganizowano zawody o Puchar Burmistrza nad jeziorem Kopcze, a główne uroczystości odbyły się na miejscowym stadionie. Atrakcji dla mieszkańców nie brakowało. Odbyły się występy wokalne, pokazy sportowe i taneczne, koncert i dyskoteka. Dla najmłodszych przygotowano zamki dmuchane, gry i zabawy. Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o smaczne potrawy.

Gratulacje burmistrzowi Krzysztofowi Jackowi Oświecimskiemu oraz mieszkańcom złożył Rafał Zdzierela, starosta pilski. Miasteczko Krajeńskie odzyskało prawa miejskie po 50 latach, 1 stycznia 2023 r., stając się szóstą gminą miejsko-wiejską powiatu pilskiego.