Mistrzostwa szkół średnich w strzelectwie sportowym

Data: 14-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

w zawodach wzięło udział 5 drużyn W sali strzeleckiej klubu SKS Inter-Continental, mieszczącej się w budynku I LO w Pile, odbyły się Mistrzostwa Szkół Średnich Powiatu Pilskiego w Strzelectwie  Sportowym o Puchar Starosty Pilskiego.

W ścisłym finale, po wcześniejszych treningach w szkołach średnich w Pile, udział wzięło 5 drużyn, każda wystawiła 4 zawodników.
Najlepiej zaprezentowała się drużyna dziewcząt z I LO w Pile w składzie: Małgorzata Kędziela, Julia Jagodzińska, Barbara Zadrożna, Julia Dynia oraz rezerwowy Borys Dominiak.

Oto ostateczna klasyfikacja.
I miejsce : I LO w Pile, druga drużyna – 696 pkt.
II miejsce: Szkoła przy Teatralnej w Pile – 693 pkt.
III miejsce: Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile – 674 pkt.
IV miejsce: Zespół Szkół Technicznych w Pile - Mechanik Piła (Cywile) – 672 pkt.
V miejsce: I LO w Pile pierwsza drużyna – 663 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt wygrała Martyna Geisler, uzyskując 183 pkt. Pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Alex Gawerski - 191 pkt.
Zwycięzcom gratulacje złożył oraz wręczył puchary Stefan Kowal, wicestarosta pilski, dyrektor I LO Daria Paluchowska - Prochot oraz Kazimierz Sadowski, prezes Inter-Continental.