Bieg Alojzego Graja w Łobżenicy ukończyło 114 zawodników

Data: 27-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bieg Alojzego Graja w Łobżenicy ukończyło 114 zawodników 26 maja w Łobżenicy, odbył się XXVII Ogólnopolski Bieg im. Alojzego Graja. Było to drugie w tym roku takie wydarzenie, w ramach powiatowego cyklu „Biegaj z nami”.

Trasę liczącą 10 kilometrów ukończyło w sumie 114 uczestników, zwycięzcami zostali Jakub Ossowski z Elbląga oraz Anna Nowakowska z Inowrocławia. Wśród mieszkańców Powiatu Pilskiego najszybsi byli Jakub Palicki z Rudnej oraz Paulina Sienkiewicz – Gadzikowska z Piły.
Zawodników dopingowali m.in. przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego: Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile, Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu i Kazimierz Wasiak, radny Rady Powiatu w Pile.

- To było nie tylko bardzo udane wydarzenie sportowe, ale także wartościowe spotkanie z mieszkańcami – mówi Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile.