Ślubowanie kadetów z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

Data: 25-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ślubowanie kadetów z Zespołu Szkół Technicznych w Pile  24 maja na Placu Zwycięstwa w Pile odbyło się uroczyste ślubowanie 45 kadetów z Zespołu Szkół Technicznych w Pile. To była piękna i wzruszająca uroczystość.

Ślubowanie złożyło 45 kadetów z klas technikum Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz CYBER.MIL z Klasą.

Uczniowie ślubowali wierność ojczyźnie, poszanowanie tradycji oraz zobowiązali się do sumiennego wypełniania swoich obowiązków uczniowskich i wojskowych.

Na uroczystość licznie przybyły rodziny uczniów oraz  przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Pilskiego - Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile,  Beata Dudzińska - Prezydent Miasta Piły. Obecny był również Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu i przedstawiciele wojska.

Gratulacje kadetom złożyła Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile.
- To niezwykle ważny dla Was dzień. Piękne słowa ślubowania trzeba nosić w sercu i ich przestrzegać. Życzę, aby towarzyszyły Wam przez całe życie - powiedziała.

Klasy wojskowe w Zespół Szkół Technicznych w Pile - Mechanik Piła działają pod patronatem i są finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Uroczystość ślubowania odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.