Wizyta w nowym centrum dystrybucji Signify Poland w Pile

Data: 19-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

centrum jest całkowcie zautomatyzowane i spełnia wysokie wymogi środowiskowe Rafał Zdzierela, starosta pilski, na zaproszenie Zarządu Signify Poland, w piątek 17 maja, uczestniczył  w spotkaniu w nowo uruchomionym centrum dystrybucji DC LUME w Pile.

Wzięli w nim udział posłowie Koalicji Obywatelskiej: Maria Małgorzata Janyska, dr Piotr Głowski oraz Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Beata Dudzińska, Prezydent Miasta Piły.

Gości oprowadzono po nowym magazynie, który został wybudowany przez firmę Panattoni, przy ul. Jastrzębiej w Pile. Spełnia on najwyższe wymagania środowiskowe. Liczy 32 500 m2, a zarządza nim firma CEVA Logistics, operator logistyczny Signify Poland.  Zastosowano w nim najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji i zarządzania procesami magazynowymi oraz transportowymi.

- To niezwykle nowoczesna inwestycja, która pokazuje, że Piła jest bardzo dobrym i przyjaznym miejscem dla rozwoju biznesu na światowym poziomie - mówi starosta.

Podczas spotkania poruszono także bardzo ważny temat zielonej transformacji.
Nowe centrum logistyczne Signify Poland zostało otwarte 26 marca br., ale już od lutego trwała przeprowadzka z dotychczasowych magazynów w Pile i Robakowie. Przyczynia się do zwiększenia efektywności operacji magazynowych i przyspieszenia dostaw do klientów na całym świecie.