Staszyce skąpane w słońcu

Data: 28-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Staszyce skąpane w słońcu

Długo czekaliśmy na piękną, wakacyjną pogodę. Końcówka sierpnia wynagradza nam to oczekiwanie z nawiązką. Właśnie w takiej słonecznej aurze rywalizowali uczestnicy VII Pilskiego Biegu Przełajowego, który nosi imię byłego zawodnika Kolejarza Piła i Polonii Piła, Jerzego Adamskiego. Po raz pierwszy na Staszycach zmagali się również kijkarze.

Zawodnikom kibicował również patron wydarzenia, starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Śp. Jerzy Adamski był bokserem, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rzymie – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - Każda forma aktywności - także takie zawody jak te - to przyczynek do tego by zrodziła się kolejna gwiazda olimpijska. Życzę miastu Piła i nam Pilanom, by za 4 lata  na IO w Tokio, w 60. rocznicę zdobycia wicemistrzostwa olimpijskiego przez Jerzego Adamskiego, Piła znowu miała medalistę olimpijskiego, tak jak kilka dni temu pobliskie Szydłowo. Zawody na Staszycach mają swój urok i niepowtarzalny klimat i należy podkreślić tu zaangażowanie Rady Osiedla Staszyce, która jest organizatorem tego wydarzenia, za co bardzo dziękuję jej członkom. Gratuluję też uczestnikom zawodów, którzy musieli zmagać się nie tylko ze swoimi słabościami, ale również z upalną pogodą.

W klasyfikacji ogólnej VII Pilskiego Biegu Przełajowego im. Jerzego Adamskiego wśród mężczyzn najlepszy był Michał Kuster (TSK Orzeł Osiek), II miejsce zajął Paweł Szymański (4Run Team Piła), a trzeci był Tomasz Marciniak z Piły. W kategorii kobiet na podium znalazły się panie z Piły: I miejsce zdobyła Ewelina Poterała, II miejsce - Agnieszka Podlecka (obie 4RUN Team), a III miejsce - Ewa Mączyńska (e-fizjo.pl).

W klasyfikacji ogólnej I Staszyce Nordic Walking I miejsce zajął Gracjan Zygmunt (4Run Team Piła), II miejsce - Sławomir Matuszczyk (OSP Mirosławiec), III miejsce - Katarzyna Banaszkiewicz (Jeziorki-Aktywna Wieś).

Pilska impreza była jednocześnie siódmym etapem tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”. Przed nami jeszcze tylko trzy biegi: 23 września (piątek) – Bieg im. komandora Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim, 1 października (sobota) – Bieg im. Wysockich Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej i 11 listopada (piątek) – Bieg Niepodległości w Pile.

***

Zobacz pełne wyniki VII Pilskiego Biegu Przełajowego im. Jerzego Adamskiego oraz I Staszyce Nordic Walking