Kontynuacja CWD

Data: 20-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kontynuacja CWD Podczas ostatniego Konwentu Samorządowców z powiatów pilskiego i złotowskiego zorganizowanego przez Powiat Pilski  31 marca 2022 r. została podjęta decyzja o kontynuacji inicjatywy CWD (tzw. CWD PLUS). Stworzy to dodatkowe szanse na rozwój Partnerstwa dla rozwoju Krajny.  Doradcy ze Związku Miast Polskich przedstawili zasady kontynuacji programu.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin i powiatów tworzących  Partnerstwo dla rozwoju Krajny. W marcu br. zakończył się pierwszy etap inicjatywy CWD, została wypracowana strategia terytorialna rozwoju obszaru Krajny.

W kolejnym etapie samorządy ponownie otrzymają wsparcie doradcze na przygotowanie wniosków o dofinansowanie na projekty ważne dla naszego regionu a zawarte w ww. strategii.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z następujących gmin i powiatów:
  1. Powiat Pilski.
  2. Gmina Białośliwie.
  3. Gmina Wyrzysk.
  4. Miasto i Gmina Wysoka.
  5. Gmina Miasteczko Krajeńskie.
  6. Gmina Łobżenica.
  7. Powiat Złotowski.